אוטומציה עסקית,
המדריך למתחילים

אוטומציה עסקית  - המדריך למתחילים

דרך אוטומציה קל יותר לנהל ולייעל את העסק כיום. בעצם, בעולם הטכנולוגי והדיגיטלי שלנו היום, אין סיבה שהרבה מהפעולות שאנו עושים, לא יעשו באופן אוטומטי. כל תהליך ידני שאנו עושים בתדירות גבוהה, יכול להפוך לאוטומטי ולצמצם באופן משמעותי את הפעולות המתבצעות על ידי בני אדם.

זהו תהליך התייעלות החוסך משאבים יקרים ומפנה הרבה זמן. האוטומציה הפכה בשנים האחרונות לנגישה כמעט לכל סוגי העסקים, גם לקטנים ביניהם. בראייה עתידית, האוטומציה העסקית תשנה את אופי העסקים.

מה היתרונות של אוטומציה עסקית?

יעילות ורווחיות כאחד, לא אחד על חשבון השני, הקטנת פעולות חוזרות ומיותרות, שביעות רצון של העובדים, ללא פעולות סיזיפיות, צמצום טעויות אנוש, אופי חדשני לעסק שלך, נישות חדשות ויכולת לקחת עבודות נוספות, יותר מכירות. יותר לידים וניהול המכירות באופן יותר מסודר. חוויית שירות אישי ללקוחות, מיקוד במה שחשוב. סדר וארגון ברמה אחרת. תוכלו לקבל תמונה מלאה על העסק שלכם מבחינת כל מרכיביו, במקום אחד, עם הצלבות שונות.

איך זה עובד?

המטרה של האוטומציה העסקית היא לגרום לעסק שלכם לעבוד טוב יותר, מהר ונכון יותר, מסודר ויעיל יותר.

על איזו בעיה האוטומציה עונה?

לעסק כיום יש הרבה עניינים סביב השיווק וניהול העסק. פרסום בגוגל ובפייסבוק, שימוש בטלפון קווי ונייד, תקשורת דרך הווטסאפ, צ'ט באתר, לידים שמגיעים למייל, סליקה, מערכת הנהלת חשבונות, מערכת דיוור ועוד. הרבה הרבה התעסקויות.

הפתרון

האוטומציה מאפשרת לכל המערכות הללו לעבוד בסנכרון ובעיקר בצורה אוטומטית, בלי שנזדקק לכוח אדם נוסף, אלא להיפך, נוכל לחסוך בו. הסנכרון בין כל המערכות נותן לנו את התמונה במלואה על העסק שלנו והכול במקום אחד, תוך חסכון בשעות עבודה ובידיים עובדות.

דוגמא לאוטומציה:

שליחת מייל או SMS לגולש שהשאיר פרטים באתר, שליחת מייל לנרשם חדש. הוספת מתעניין דרך הפייסבוק לרשימת התפוצה במערכת. הוספת ליד חדש באתר לרשימת אנשי הקשר ועוד.

מה קורה בתהליכי האוטומציה?

  • אוטומציה עסקית רלבנטית לא רק לעסקים שיש להם נוכחות אונליין. היא רלבנטית כמעט לכל העסקים ואם יש לכם עסק סביר להניח שאוטומציה עסקית תהיה רלבנטית עבורכם ועבור העסק שלכם.
  • האוטומציה מאשרת לקחת תהליכים ידועים מראש, שחוזרים על עצמם, ולתת להם להיעשות באופן אוטומטי.
  • הבעיה היא שרוב בעלי העסקים לא מודעים לאפשרות של אוטומציה עסקית ולאפשרויות הטמונות בה. כמה היא יכולה לעזור לעסק במשימות יומיומיות כך שיתפנה לכם זמן למשימות חשובות באמת.
  • אוטומציה עסקית היא שימוש בתוכנה שהופכת תהליכי שיווק לאוטומטיים. לכן היא גם נקראת אוטומציה שיווקית.

אוטומציה מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים:

  1. טריגרים. האירוע הראשוני שצריך להתרחש כדי שהאוטומציה תתחיל לפעול. למשל:

          השארת פרטים. רכישה. הצטרפות לרשימה כלשהי. שליחת מייל.

  1. פעולות. אילו פעולות נרצה שיתבצעו לאחר שהופעת הטריגר. למשל: שליחת מייל. יצירת כרטיס לקוח. שליחת חשבונית. שליחת הודעה.
  1. תנאים. מה התנאים שנרצה בכל תהליך שתתקיים האוטומציה ובאיזה מסלול.

האוטומציה בעצם בונה עבורכם מערך שיווק אוטומטי שיודע לשלוח את המסר המתאים לאדם הנכון בזמן הנכון. המערכת גם מאפשרת לכם לקבוע אילו פעולות ייעשו באילו מצבים. האוטומציה בונה את ה- DATA BASE של הלקוחות, ובאפשרותה למנף ולמצות את הנתונים הקיימים.

היא פותחת "דלת חכמה" למנהלי השיווק ולבעלי העסקים מרחיבה את האפשרויות השיווקיות שלהם.

האוטומציה העסקית מתאימה גם ליחידות התפעול והלוגיסטיקה של העסק, למחלקת משאבי אנוש וגיוס, מחלקת רכש וכספים ולמרכזי המכירה והשירות ופתרונות לאוטומציה ארגונית.