כיצד לבחור פלטפורמת ECOMMERCE המתאימה לעסק שלך

יש לכם אתר E-commerce? מעוניינים להקים אחד כזה? מתלבטים איזו פלטפורמת מסחר כדאי לכם לבחור? המאמר הזה הוא עבורכם.

מה כדאי לדעת כשעומדים לבחור פלטפורמת מסחר? כדי לבלוט על פני המתחרים שלכם ולהצליח, צריך לבחור את הטכנולוגיה הנכונה, שמתחילה בבחירת פלטפורמת ה- E-commerce.

בחירת פלטפורמת מסחר נכונה היא תהליך לא פשוט, אך חשוב ומשתלם. הבחירה בפלטפורמה הנכונה תסייע ביצירת פעולות מסחר אונליין מוצלחות להגדלת העסק והיקף המכירות.

אז איך בוחרים? על-פי כמה קריטריונים:

מגדירים מפרט – צרכים ודרישות. נבחן אילו פונקציות או יישומים נדרשים לנו, נתייחס גם  לעיצוב ולנראות, הצד החזיתי והחזותי של החנות.

מגדירים תקציב. מהי מסגרת התקציב שנהיה מעוניינים להשקיע בפלטפורמת

 E-commerce. עלויות הקמה, תחזוקה ועלויות שונות שצצות.

 בדיקת הפתרונות הקיימים – פלטפורמות קיימות שעשויות להתאים לצרכים שלנו. חשוב להבין מה מספקת כל פלטפורמה, מה היתרונות והחסרונות שלה וכמובן עלויות השימוש בה.

השוואה וקבלת החלטה – כעת, כשיש לנו את כל המידע, נוכל להשוות בין הפלטפורמות ולקבל החלטה.

פלטפורמות מסחר המתאימות לעסקים קטנים:

WooComerce – פלטפורמת מסחר גמישה עם קוד פתוח הבנויה על מערכת קיימת, מערכת הניהול של וורדפרס. מערכת קוד פתוח היא מערכת נגישה לכל, המאפשרת למתכנתים ומפתחים לשנות ולהוסיף קטעי קוד לתועלת הכלל. WooComerce היא פלטפורמה גמישה בגלל הקוד הפתוח המובנה בתוכה. שימוש ב- WooComerce מאפשר קבלה של מגוון תוספים וערכות נושא שנוצרו על ידי מפתחים מכל העולם. היתרון של WooComerce הוא שהיא בנויה על מערכת  וורדפרס, מערכת עם תכונות חשובות כגון הוספת בלוגים מובנים וטפסים מותאמים.

Shopify – זו מערכת סגורה שהיא אחת מהמערכות הפופולאריות ביותר לניהול ולהקמה חנויות אונליין. מערכת קוד סגורה היא מערכת אשר פותחה על-ידי חברה מסחרית שמחזיקה באופן בלעדי בזכויות יוצרים ובאפשרות לבצע בה שינויים. שופיפיי זו פלטפורמה שהתפתחה מחנות אונליין שהקימו בעליה. Shopify מאפשרת לכל אחד להקים חנות אונליין ולא צריך לדעת לתכנת.

פלטפורמות מסחר לעסקים בינוניים

shopify plus – זוהי הפלטפורמה המובילה של תוכנות השופיפיי.  גרסה בעלת יכולות נרחבות המתאימה למותגים ולמוצרים המכוונים לרף מכירות גבוה, בהיקפים חודשיים של מעל 1,000,000 שקל.

Magento – מערכת עם קוד פתוח אשר הוקמה על-ידי סטארטאפ ישראלי ו-ebay  רכשו אותה. נחשבת לפלטפורמה מובילה בהקמת חנויות והיא בעלת מודלים אטרקטיביים כגון  ממשקי משתמש עבור קונים, הצגת המוצרים והשוואות ביניהם, עגלת קניות נגישה, קטלוג מוצרים מתוחכם. זו פלטפורמה משוכללת אך מעט מסובכת, לכן בעלי עסקים המעוניינים במערכת עסקים פתוחה מעדיפים את WooComerce. אך עסקים קטנים ובינוניים נוטים להשתמש במג'נטו כי אין מחסור בתוכניתנים השולטים בה .

פלטפורמות מסחר לעסקים גדולים

Salesforc Commerce Cloud –  מוצר המתאים לארגונים גדולים. יש בו יישום של Commerce Cloud  . זו פלטפורמה המיועדת לארגונים הזקוקים לשירותי B2c, שליחות ישירה לצרכני הקצה. מכיוון שהטכנולוגיה מוסדרת על ידי סיילפורס, יש הגבלות מסוימות יש הגבלות על הפונקציונליות  שניתן להעלות ולהתקין.

SAP – מערכת מידע ממוחשבת ומסודרת עם תוכנה השולטת על כמה שיותר מחלקות כדי למנוע ריבוי תוכנות. כל המידע הממוחשב שהארגון זקוק לו נמצא במחשב. זו תוכנה לניהול עסקים המציעה פתרון יעיל לכל הצרכים הניהוליים הדרושים.

Oracle – חבילת יישומים משולבת עם יכולות מובנות המחברת את התהליכים העסקיים ומספקת חוויית משתמש עקבית.

Big Commerce – פלטפורמה עם קוד סגור  לחנויות אונליין הנחשבת לבין הטובות יותר כפלטפורמת מסחר לחנויות אונליין. קיימות שלוש רמות שימוש בפלטפורמה זו ותשלום דמי המנוי בהתאם.