עיצוב חווית משתמש UX/UI

scroll down

עיצוב חווית משתמש – עיצוב UX/UI הפך לחלק הראשון לתכנון כל מערכת דיגיטלית. זהו אחד מהמרכיבים המשפיעים ביותר על הצלחת הפרויקט אך אם הגעת לעמוד זה אז כנראה כבר ידעת זאת. אנו בWizz נותנים לעיצוב UX/UI משקל רב בתהליך התכנון. אנו מתחשבים במחקר מקדים, המיתוג שלך וכל זאת בתיאום, סינכרון ואישור מלא מולך

אז מה זה עיצוב UX/UI בעצם?

חווית משתמש, או בשמה המקוצר UX, Users Experience, היא החוויה שהמשתמש חווה בזמן פעילותו ושימושו במערכת. את חווית המשתמש מרכיבים שני חלקים אשר מגיעים יחד בצורה אינטגרלית בין אם זה אתר, תוכנה או אפליקציה.

  • חוויית המשתמש (UX)
  • ממשק משתמש (UI)
 

חווית המשתמש בעצם מושפעת ותלויה בממשק המשתמש, ה-UI, User interface, שזהו החלק שחשוף למשתמש.

לחוויית המשתמש חוברים מספר תחומים מהעולם הדיגיטלי והשיווקי, כגון אסטרטגיה, שיווק, עיצוב, טכנולוגיה ומדעי ההתנהגות. כל אלו יחד מאפיינים את חוויית המשתמש.

 

עיצוב חוויית המשתמש UI

לעיצוב של ממשק המשתמש יש השפעה קריטית על חוויית ה-UX ובכך על התועלת של הסביבה הדיגיטלית בה  הוא נמצא, גולש, רוכש, מתקשר וכו'. כדי לעצב חוויית משתמש לא מספיק להיות מעצב חזותי מוכשר. היופי והנראות לאו דווקא קובעים בתחום זה. חשובה גם הבנה מעמיקה על האופן בו אנשים מעבדים מידע, הנגישות שלהם למערכת, היכולת להבין איך היא פועלת.

 

חוויית משתמש UX

זוהי החוויה הכוללת אותה חווה המשתמש במוצר. ההיבטים  הרגשיים והחווייתיים המתרחשים בעת השימוש. כספקים נרצה שהחוויה הנוצרת אצל הלקוח תהיה חוויה נכונה ותענה על הצרכים שלו באמצעות תכנון נכון וקפדני של המוצר.

למעשה חוויית המשתמש מנגישה עבור משתמש הקצה את המוצרים והשירותים שהספק או בעל העסק מעוניין לספק. אפיון חוויית המשתמש מושתת על מחקר הבוחן את עולם המשתמשים, את צרכי השוק, תכנון ממשקי המשתמש, בדיקה ושיפור שלהם.

אצלנו בחברת  WIZZ המתמחה בפיתוח אתרים הלקוח יקבל פתרון היקפי רחב לנכס הדיגיטלי שלו. בין אם זה בניית אתר, פיתוח תוכנה, עיצוב ועוד. כמומחי UX ו-UI, אנו מנתחים, חושבים, מאפיינים, מעצבים ויוצרים חוויית משתמש מנצחת ואטרקטיבית ללקוחותינו. אנחנו "תופרים" ללקוחותינו עיצוב ייחודי שהוא יוכל להתגאות בו ולצאת איתו לדרך. התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

שאלות ותשובות

עיצוב UX/UI מפשיע על יחסי המרה של המשתמשים, אם חווית המשתמש הייתה טובה בביקורו הראשון באתר, המשתמש ירצה לעשות שימוש חוזר במערכת שלך.

בשלב הראשון: אפיון הפרויקט מול הלקוח, הבנה של מטרת המוצר אילו בעיות הוא פותר, ביצוע מחקר שוק מעמיק כולל הבנה מי הוא קהל היעד של המוצר, מהן המשימות העיקריות של המערכת, מי הם המתחרים. לאחר מכן בניית תרחיש שימוש ושרטוטים ראשוניים. בשלב השני: ניצור עבורכם 3 סקיצות ונעביר לאישורכם. לאחר אישור סופי נתחיל לבנות את המערכת.

העיצוב נחוץ לכל עסק המוצג בפלטפורמה דיגיטלית, כך תצליחו להגדיל את כמות הלקוחות ולהפוך אותם למשתמשים קבועים של המערכת.

ישנם המון גורמים המשפיעים על המחיר. פרויקט עיצוב יכול להתחיל מכמה מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים, תלוי בהיכף העבודה, אך שימו לב מעצב עם המון שנות ניסיון אומנם יהיה יקר בשעות העבודה, אבל יסיים את הפרוייקט בחצי מכמות השעות של מעצב מתחיל ללא ניסיון אך זול בשעות העבודה. כך שלא תמיד מחיר שעתי גבוה מייקר את הפרויקט שלכם.

אכן ניתן לשנות את העיצוב בהתאם למערכת המחודשת, אך תמיד צריך לקחת בחשבון כמה עבודה השינוי הבודד יגרור אחריו. אנו תמיד נשתדל להיות גמישים עם לקוחותינו ולחייב רק עבור שינויים מהותיים.